Rozrywka - gry integracyjne

Escape roomy są rodzajem gry przygodowej w życiu realnym, w której ludzie są zamknięci w pokoju z innymi uczestnikami i używają pozostawionych tam rekwizytów, aby rozwiązać serię zagadek, znaleźć wskazówki i uciec z pokoju w określonym limicie czasu. Gracze muszą być uważni i wykorzystywać swoje umiejętności logicznego myślenia, aby uciec z pokoju.

Inspiracją do powstania gry były gry komputerowe, planszowe oraz filmy. Początkowo gry miały charakter imprez weekendowych i odbywały się w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii oraz w krajach azjatyckich. W 2010 roku rozrywka była już bardzo popularna zwłaszcza w USA, Japonii i Chinach. Każda gra integrowała lokalne koncepcje i oryginalne tematy np. ucieczka z celi, ze statku kosmicznego itp.

Pierwsze stałe escape room'y zostały otwarte w Europie (Węgry, Szwajcaria), a następnie na innych kontynentach. Najbardziej znane sieciówki to: The Experience Escape Hunt, ClueQuest, HintHunt, Puzzle Break i AdventureRooms.

Pierwszy Escape room powstał w 2006 roku w Dolinie Krzemowej. Został stworzony przez grupę programistów. Zagadki były inspirowane twórczością Agathy Christie. Escape roomy szybko stały się cenioną atrakcją turystyczną. Jeszcze w tym samym roku powstały pokoje ucieczek w Hong Kongu. Miały one cel edukacyjny i wykorzystywano je w czasie szkolnych obozów dla uczniów szkół średnich. W 2008 roku w Japonii zostaje wydany pierwszy magazyn dla fanów gier ucieczki opracowany przez Takao Kato. Magazyn szybko uzyskał 200 000 czytelników w Japonii, Chinach, Indonezji, Tajwanie, Singapurze oraz Stanach Zjednoczonych.

Teraz i ty masz okazję sprawdzić swoje siły i zagrać.
Escape roomy idealnie nadają się jako zabawy integracyjne i wieczory panieńskie dostarczające wielką dawkę emocji.

Zabawy integracyjne w escape roomach to czas pełen wrażeń, który jednoczy zespół, zmusza do logicznego myślenia, współpracy i poprawia komunikacje.

Jesteśmy pewni, że rozrywka, którą Tobie proponujemy, pozostanie na długo w Twojej pamięci.


Gdańsk - Wrzeszcz, ul. Słowackiego 1A, budynek Centrum Wspinaczkowego BLOKFIT (naprzeciw Galerii Bałtyckiej) Enigmat Escape Trójmiasto
Rozrywka Integracyjne Gdańsk

Escape Room - pokoje ucieczki (Escape Rooms) - gry integracyjne - rozrywka w mieście Gdańsk (Trójmiasto)